BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA VİDEOLARI
  
  
  • 450715Toplam Ziyaretçi:
  • 232Dün:
  • 205Bugün:
  • 2Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

Birgün Gazetesi Bergama temsilciliğinin 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle ‘’ Nasıl Bir Dünya Düşlüyoruz ‘’ konulu ilkokul, ortaokul ve liseler arası resim, afiş, şiir ve kompozisyon yarışmasının ödül töreni Bergama Belediyesi Haluk Elbe Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Okumaya devam et

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel yönetimler arasındaki bağı güçlendirmek için başlatmış olduğu “Kardeş Belediye Projesi” kapsamında Bergama Belediyesi ile Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga Belediyesi kardeş belediye oldu.

Okumaya devam et

Dünyanın 999’uncu, Türkiye’nin 13’üncü, İzmir’in ise ilk UNESCO Dünya Mirası olan Bergama, Anadolu’nun en büyük ve en prestijli yapı fuarı niteliğini taşıyan Antalya YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı’ndaki yerini aldı.

Okumaya devam et

Bergama Ticaret Odası ile Iğdır Sanayi ve Ticaret Odası arasında protokol imzalandı. Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper  ITSO’ya yaptığı ziyaret ile protokolu imzaladı.

Okumaya devam et

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 76’ıncı yılında Bergama’da anıldı. Anma törenlerinin ilk adresi Kaymakamlık Tören Alanı’ydı. Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz, Bergama Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Zeynel Abidin Demirtaş, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’in hazır bulunduğu törende protokolün diğer üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, oda başkanları ve vatandaşlar da yerlerini aldı.

Okumaya devam et

İzmir Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün proje liderliğini yürüttüğü ve “ Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programı” kapsamında İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından desteklenen “Minik Adımlarla Kültürel Mirasımıza Yolculuk” projesinin ilk ayağı ilkler şehri Bergama oldu.

Okumaya devam et

“Çocuklara yatırım, geleceğe yatırımdır” anlayışıyla yola çıkan Bergama Belediyesi, eğitime destek projeleri kapsamında bu kez de Hakkarili öğrencileri sevindirdi. Belediye, yeni açılan Hakkari Çukurca İmam Hatip Ortaokulu’na kırtasiye malzemesi gönderdi.

Okumaya devam et

Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu Bilkom ve Bergama Belediyesi işbirliği ile hazırlanan ve hayata geçirilen “ Tarih 3 Boyutlu Canlanıyor” projesi, iletişim ve pazarlama sektörünün oscarları niteliğinde olan tüm reklam, pazarlama, yaratıcılık odaklı markaların çalışmalarına ajansları nezdinde verilen Mediacat yayıncılık tarafından düzenlenen Felis ödülleri’nde yılın en iyi sosyal sorumluluk projesi seçildi.

Okumaya devam et

Bütünşehir Yasası’nın yürürlüğe girmesinin ardından 114 köyün ve 5 beldenin Bergama Belediyesi’ne bağlanmasıyla 137 mahalleli geniş bir hizmet alanına sahip olan Bergama Belediyesi, Kırsal Kalkınmayı Destekleme Projeleri’ne bir yenisini ekledi.

Okumaya devam et