BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA'NIN WEB SİTESİ
  
  
  • 746319Toplam Ziyaretçi:
  • 144Dün:
  • 80Bugün:
  • 1Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

Bab-ı Esrar, İstanbul Hatırası, Beyoğlu’nun En Güzel Abisi, Elveda Güzel Vatanım, Patasana ve Kavim gibi çok sayıda kitabın sahibi ve polisiye roman dendiğinde akla ilk gelen yazarlardan Ahmet Ümit yazacağı yeni kitabında Bergama’yı anlatacak.

Okumaya devam et

Geçtiğimiz hafta Bergama’da gerçekleşen zehirlenme vakasından sonra bugün de üzücü bir durum yaşandı. Bergama İlçesi’nde, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 79 yaşındaki Mehmet Onuş öldü, eşi 75 yaşındaki Hatice Onuş hastaneye kaldırıldı.

Okumaya devam et

Bu yıl 20.kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Emitt’te yer alan Bergama standı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğu’nu ağırladı. Bergama Standını gezen Bakan Çavuşoğluna Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kahyaoğlu, Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Başkan Yardımcısı Lütfi Kolat eşlik etti.

Okumaya devam et

Bu yıl 28 – 31 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (Emitt ) 20.kez kapılarını turizmcilere açtı. Salon 3’te görkemli bir stant ile konuklarını ağırlayan Bergama standının bu yıl ki teması Bergama’nın 999.UNESCO Dünya Mirası olmasıdır.

Okumaya devam et

Dünyanın 999’uncu, Türkiye’nin 13’üncü, İzmir’in ise ilk UNESCO Dünya Mirası olarak marka değerini arttıran ilkler şehri Bergama, “EMİTT İstanbul” 20’inci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda tanıtılacak.

Okumaya devam et

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile engelli vatandaşlara engelsiz taksi, akülü sandalye, özel meslek edindirme kursları, engelli araç şarj dolum istasyonu gibi hizmetlerle destek olan Bergama Belediyesi, sosyal aktivitelerle de engellilerin yanında olmaya devam ediyor.

Okumaya devam et