BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA'NIN WEB SİTESİ
  
  
  • 705011Toplam Ziyaretçi:
  • 195Dün:
  • 24Bugün:
  • 0Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

Bergama’nın Dünya Miras Listesine girişinin ardından sadece turizm sektörünü değil, kentin sahip olduğu kültürel üretim kapasitesini bir bütün olarak artırmak için yeni bir UNESCO çalışması başlatan Bergama Belediyesi, Bergama’nın birbirinden değerli halılarını tanıtmak için çalışmalarına devam ediyor.

Okumaya devam et

UNESCO Dünya Mirası Bergama’ya olan ilgi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bugüne dek İzmir’in Basmane ve Agora gibi tarihi mekanlarını araştırarak ve yazarak gün yüzüne çıkaran araştırmacı, gazeteci-yazar ve tarihçilerin bu seferki durağı Dünya Mirası Bergama oldu.

Okumaya devam et

Bergama’da Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı. Her yıl 19 Eylül’de kutlanan Gaziler Günü dolayısıyla İstiklal Meydanı’ndan saygı yürüyüşü ile başlayan törenler Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törenlerle devam etti.

Okumaya devam et

14 Eylül Bergama’nın Kutuluşu’nun 93. yılı düzenlenen törenlerle kutlandı. Bergama Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan kutlama törenleri günün anlam ve önemini belirten şiirler ve konuşmalarla gerçekleştirildi.

Okumaya devam et

Bergama ilçesinde düzenlenen terör protestosunda vatandaşların nasıl provoke edilmeye çalışıldığı bir kez daha gözler önüne serildi. Protesto eylemini Kürtlerin yaşadığı mahallelere yönlendirmek istediği ileri sürülen, üzerinde Türk bayrağı ve Atatürk posteri bulunan otomobili polis incelemeye aldı.

Okumaya devam et