BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA VİDEOLARI
  
  
  • 457997Toplam Ziyaretçi:
  • 219Dün:
  • 48Bugün:
  • 0Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 20 Aralık Cumartesi günü yani yarın saat 11:00’de Dünya Kooperatifçilik Günü dolayısıyla Kozak Yaylası Karaveliler Mahallesi’nde düzenleyeceği Kooperatifçilik Şenliği ve Fidan Dağıtım Töreni, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşiyor.

Okumaya devam et

İZKA Kalkınma Kurulu, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi başaran Bergama için afiş hazırlayıp havalimanlarına asılması için destek olma kararı aldı. Kurul üyelerine seslenen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç İzmir’deki diğer tarihi miras alanlarının UNESCO listesine girmesi için destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Okumaya devam et

UNESCO Dünya Mirası Bergama, bu kez Paris’te masaya yatırıldı. Türkiye ve Almanya’nın UNESCO nezdindeki Daimi Temsilcilikleri tarafından Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen “Pergamon and Its Multi Layered Cultural Landscape: Bergama Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı” konulu tanıtım etkinliğinin gündemi, Haziran ayında kültür mirası olarak tescil edilmesinin ardından dünya otoritelerinin gözünü çevirdiği Bergama’ydı.

Okumaya devam et

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’e bir ödül de dünya turizm profesyonellerinin oluşturduğu en köklü ve en eski turizm sivil toplum örgütü olan Skal İnternational’a bağlı Skal İstanbul Kulübü’nden geldi.

Okumaya devam et

Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Van Büyükşehir Belediyespor’da kulübü basın sözcüsü Metin Doğrul, pazartesi günü Bergama Belediyespor ile oynanan maç sonrasında çıkan olayların verilen asker selamına değil, Bergama Belediyespor oyuncusu tarafından şeref tribününe doğru yapılan provakasyona ve rakip takım oyuncularının yapmış olduğu küfürlere dönük olduğu söyledi.

Okumaya devam et

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan “Travel Turkey İzmir” fuarında ziyaretçilerin ilgi odağı olan UNESCO Dünya Mirası Bergama Türkiye’deki diğer belediyelere de örnek oluyor.

Okumaya devam et

Dikili İlçesi’nde cip ile çarpışan motosikletten yola savrulan kurye 27 yaşındaki Murat Yılmaz, yaşamını yitirdi. Bergama’daki kurye şirketinden dağıtacağı paketleri alan Murat Yılmaz, yönetimindeki motosikletle yola çıktı. Dikili’nin Kabakum Köyüne giden Yılmaz’ın kullandığı motosiklet ile sürücüsü ve plakası henüz belirlenemeyen cip çarpıştı.

Okumaya devam et