BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA'NIN WEB SİTESİ
  
  
  • 493580Toplam Ziyaretçi:
  • 360Dün:
  • 46Bugün:
  • 0Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

Çevre dostu projelerini hayata geçirerek çevreye duyarlı hizmet anlayışı içerisinde çalışmalarını yürüten Bergama Belediyesi hizmete aldığı yeni Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı ile artık çöp bidonlarının çevreye yaydığı kötü kokular engellenecek.

Okumaya devam et

Bergama İlçesi’nde, evlilik hazırlığı yapmış olduğu öğrenilen ve önceki pazar günü yol kenarındaki bir tarlada otların arasında devrilmiş motosikletiyle kanlar içinde ölü mevcut bulunan 26 yaşındaki Süleyman Can, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Okumaya devam et

Bergama Belediyesi, bu yıl 42’incisi düzenlenen Uluslararası Silifke Kültür Haftası’nın onur konuğu oldu. Her yıl farklı bir temayla Silifkelileri kültür sanat aktiviteleri ile buluşturan Kültür Haftası’nın teması bu kez “Göksu Yılı” olarak belirlendi.

Okumaya devam et

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle vatandaşlar Anıtkabir’e adeta akın etti. Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Anıtkabir’e gelen vatandaşlar, yol boyunca çeşitli sloganlar attı, 10. Yıl ve İzmir marşlarını söyledi. Vatandaşlar, Atatürk’ün mozolesinin önünde dua okuyarak, mozoleye kırmızı, beyaz karanfiller ve güller bıraktı.

Okumaya devam et

Bergama, 96 yıl önce bugün Türk ulusunun bağımsızlık yürüyüşünü başlatan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve O’nunla birlikte yol alan milli mücadele kahramanlarını bir kez daha gururla andı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bergama’da da törenlerle kutlandı.

Okumaya devam et