BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA VİDEOLARI
  
  
  • 443954Toplam Ziyaretçi:
  • 236Dün:
  • 57Bugün:
  • 1Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre sabahları erken uyanmanın sağlığımıza birçok faydası var. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak bizleri olumlu etkilediği kanıtlanan erken uyanma alışkanlığının sizler için 5 şaşırtıcı faydası.

Okumaya devam et

Bergama İlçesi’nde hafif ticari araç, kavşaktan yola çıkan otomobile çarptı. Kazada her iki araçta bulunan 8 kişi hafif yaralandı. Kaza, dün saat 22.30 sıralarında, İzmir- Çanakkale Karayolu üzeri Bergama Kavşağı’nda meydana geldi.

Okumaya devam et

2014 yılı Haziran ayında Katar’da gerçekleştirilen UNESCO Dünya Miras Komitesi Toplantısı’nda “Dünya Mirası” tescil edilerek dünyanın 999’uncu, Türkiye’nin 13’üncü, İzmir’in ise ilk mirası olan Bergama’nın kültürel, sosyo – ekonomik ve turizm geleceği masaya yatırılıyor.

Okumaya devam et

Bergama’nın kanayan yarası kapanıyor. 2005 yılında yapımına başlanan ve 2006 yılında tamamlanan mazgalların yarattığı gürültü kirliliği sona eriyor. Bergama Belediyesi’nin girişimleri sonucu çalışma başlatan İZSU, halk arasında mazgallar olarak bilinen yağmur suyu kanalı ve kanal kapaklarını baştan aşağı yeniliyor.

Okumaya devam et

Bergama’daki trafik ve park yeri sıkıntısını çözecek olan Bergama Belediyesi Katlı Otopark projesinin büyük bölümü tamamlandı. Yıl sonuna kadar tamamlanacak otopark Bergama’nın trafiğini ciddi ölçüde rahatlatacak.

Okumaya devam et

Günlük yaşantımızda giderek artan hareketsizliğin getirdiği hastalıklar, en önemli sağlık sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu soruna yönelik olarak düzenli yapılan egzersizin öneminin büyük olduğunun altını çizen Op. Dr. Eyüp Bakmaz, sağlığımızın temel taşı yürümenin faydalarını sıraladı, yürüyüş yaparken dikkat edilmesi gerekenleri bizlere hatırlattı.

Okumaya devam et

Bergama OSB’nin İzmir-Çanakkale yoluna bağlandığı kavşağın yapım çalışmaları başladı. Bergama Organize Sanayi Bölgesi’nin İzmir – Çanakkale yolu ile birleştiği kavşakta, Bergama OSB tarafından projesi hazırlanan kavşağın yapım çalışmalarına Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından 30 Eylül tarihinde çalışma başlatıldı.

Okumaya devam et