BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA VİDEOLARI
  
  
  • 469719Toplam Ziyaretçi:
  • 148Dün:
  • 96Bugün:
  • 0Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

“Kırsal Kalkınma” hedefiyle kooperatifçiliğin önemine dikkat çekmek isteyen Bergama Belediyesi, Köy Koop İzmir Birliği ile yapmış olduğu işbirliği doğrultusunda “Çiftçiler Belediye İle El Ele Örgütleniyor Toplantısı”nın ilkini bugün gerçekleştirdi.

Okumaya devam et

1993 yılında öldürülen gazeteci, yazar Uğur Mumcu düzenlenen etkinliklerle Bergama’ da anıldı. Uğur Mumcu’nun ölümünün 22.yılında Bergama Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Bergama Şubesi tarafından hazırlanan programda ilk olarak Kaymakamlık Tören Alanında Atatürk ve Demokrasi şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Okumaya devam et

UNESCO Dünya Mirası Bergama’nın evrensel değerlerini dünya ile buluşturmak için yoğun bir fuar programı belirleyen Bergama Belediyesi, Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen VAKANTIEBEURS Turizm Fuarı’nda ilgi odağı oldu.

Okumaya devam et

UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmesiyle turizm fuarlarına ağırlık veren Bergama, 22 – 25 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMİTT” için kolları sıvadı.

Okumaya devam et

Kent ekonomisine sağladığı katkılarla şu ana kadar toplam 152 milyon TL’lik yatırıma imza atan İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir sanayisine yönelik yaptığı desteklere devam ediyor. Son olarak Bergama Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile imzalanan sözleşme kapsamında, Bergama OSB’ye 1.5 milyon TL’lik fon ayıran İZKA, yerli ve yabancı yatırımcıyı bölgeye çekmeyi hedefliyor.

Okumaya devam et

Bergama Belediyesi, sokak hayvanlarını çetin kış şartlarından korumak amacıyla önemli bir işbirliğine imza attı. Türkiye Plastik Sanayicileri Derneği’nin “Sıcak Bir Yuva Her Canlının Hakkıdır” sloganı ile başlattığı “Yuvaya Dönüşen Plastikler Projesi” için protokol imzalandı.

Okumaya devam et