BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA VİDEOLARI
  
  
  • 446186Toplam Ziyaretçi:
  • 279Dün:
  • 34Bugün:
  • 0Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

Bergama Belediyesi, Bergama’daki sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Bergama Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Bergama Belediyesi Geçici Köpek Bakım Evi’nde İki adet veteriner hekim eşliğinde bakımları gerçekleştirilen yaklaşık 100 adet sokak hayvanı kısırlaştırma, kuduz, iç -dış parazit ve antibiyotik bakımları gerçekleştirilip bir hafta rehabilite edildikten sonra alındıkları yerlere geri bırakılacaklar.

Okumaya devam et

Bergama 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. 28 Ekim Salı günü yani yarın saat 13:00’te Kaymakamlık Tören Alanı’nda çelenk sunumu ile başlayacak olan resmi kutlamalar, 29 Ekim Çarşamba günü saat 10:00’da 14 Eylül Stadyumu’nda gerçekleştirilecek program ile devam edecek.

Okumaya devam et

İnsanlık tarihinden pek çok izler taşıyan, tarih ve turizm kenti Bergama’yı fotoğraflarla yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak için bu yıl dördüncüsü düzenlenecek 4. Bergama Fotomaratonu 29 Ekim Çarşamba günü başlıyor.

Okumaya devam et

Yapılan araştırmalara göre sabahları erken uyanmanın sağlığımıza birçok faydası var. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak bizleri olumlu etkilediği kanıtlanan erken uyanma alışkanlığının sizler için 5 şaşırtıcı faydası.

Okumaya devam et

Bergama İlçesi’nde hafif ticari araç, kavşaktan yola çıkan otomobile çarptı. Kazada her iki araçta bulunan 8 kişi hafif yaralandı. Kaza, dün saat 22.30 sıralarında, İzmir- Çanakkale Karayolu üzeri Bergama Kavşağı’nda meydana geldi.

Okumaya devam et

2014 yılı Haziran ayında Katar’da gerçekleştirilen UNESCO Dünya Miras Komitesi Toplantısı’nda “Dünya Mirası” tescil edilerek dünyanın 999’uncu, Türkiye’nin 13’üncü, İzmir’in ise ilk mirası olan Bergama’nın kültürel, sosyo – ekonomik ve turizm geleceği masaya yatırılıyor.

Okumaya devam et

Bergama’nın kanayan yarası kapanıyor. 2005 yılında yapımına başlanan ve 2006 yılında tamamlanan mazgalların yarattığı gürültü kirliliği sona eriyor. Bergama Belediyesi’nin girişimleri sonucu çalışma başlatan İZSU, halk arasında mazgallar olarak bilinen yağmur suyu kanalı ve kanal kapaklarını baştan aşağı yeniliyor.

Okumaya devam et