BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA VİDEOLARI
  
  
  • 474965Toplam Ziyaretçi:
  • 120Dün:
  • 153Bugün:
  • 0Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

Bergama Belediyesi 1 litre atık yağ getirene 1 ekmek verecek. “Temiz çevre, temiz yaşam” anlayışı ile çalışmalarını sürdüren ve çevre dostu projelerine bir yenisini daha ekleyen Bergama Belediyesi, Halk Ekmek Büfeleri ’ne yerleştirdiği atık yağ toplama bidonları ile bir litre atık yağ getiren vatandaşlara bedava bir ekmek verecek.

Okumaya devam et

Her yıl Bergama’da geleneksel olarak tıbbın doğduğu yer Asklepion’da gerçekleştirilen Uluslararası Psikoterapi Kongresi’nin 40. yıl anısına Psikodrama Hatıra Ormanı açıldı. Bergama Belediyesi Güzellik Ilıcası Sosyal Tesisleri’nin arka alanında kurulan Psikodrama 40. Yıl Ormanı ile her yıl Bergama’da gerçekleştirilen Uluslararası Psikoterapi Kongresi sembolleştirilmiş oldu.

Okumaya devam et

Şubat ayı Meclis Toplantısı’nı gerçekleştiren Bergama Belediyesi, Alevileri yakından ilgilendiren tarihi bir karara imza attı. Bergama Belediye Meclisi’nin oybirliği ile almış olduğu karar doğrultusunda ilçedeki tüm cemevlerine ibadethane statüsü verildi.

Okumaya devam et

Türkiye’de hem ulusal hem de uluslararası anlamda birçok spor organizasyonuna imza atarak sporun kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bergama’da Bergama Belediyespor tarafından kurulan Bergama Belediyespor Futbol Akademisi ile geleceğin yıldızları Bergama’da parlayacak.

Okumaya devam et

Bergama İlçesi’ndeki Bergama Antik Kenti’ndeki teleferiğin vagonlarından biri, lodos fırtınası sırasında yerinden çıkarak yaklaşık 10 metre yükseklikten düştü. Vagonda kimsenin bulunmaması olası faciayı önlerken, diğer vagonlarda bulunanlar ve çevredekiler, büyük panik yaşadı.

Okumaya devam et