BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA VİDEOLARI
  
  
  • 428568Toplam Ziyaretçi:
  • 244Dün:
  • 128Bugün:
  • 1Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

Bergama Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ile ilgili programı yayınladı. Büyük Zafer’in yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı sabah saat 09:00′da 2 No’lu Şehitlik’te yapılacak resmi törenle başlayacak.

Okumaya devam et

Bergama İlçesi’nde, ‘Dayıbaşı’ olarak bilinen tarım işçisi temsilcisi, 35 yaşındaki Geylan Çetin ve 37 yaşındaki Mustafa Yılmaz’ı çıkan tartışmada yaraladıkları öne sürülen muhtar Mehmet Çakmak ile mahalle bekçisi Erol Keskin gözaltına alındı.

Okumaya devam et

Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası’nın UNESCO Dünya Mirası ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 10 Mayıs – 22 Haziran tarihleri arasında İzmir’den ücretsiz otobüs seferleri düzenlenmesine yönelik projesi “Bergama Seni Çağırıyor”, beklenenden de yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

Okumaya devam et

PHP ve ASP ile hazırlanmış hazır site scriptleri satışı yaptığımız web sitemiz yayına başladı. Hepsi günümüz modern anlayışı ile tasarlanmış scriptler ile müşterilerinize veya kendinize oldukça kullanışlı ve şık tasarımlı web siteleri hazırlayabilirsiniz.

Okumaya devam et

Bergama Belediyesi tarafından, İzmir’de, gazetecileri teşvik etmek, mesleğe katkıda bulunmak ve başarılı gazeteciler ile eserlerini ödüllendirmek amacı ile, Bergamalı gazeteci – yazar merhum Şakir Süter anısına bu yıl üçüncüsü düzenlenen Şakir Süter Gazetecilik Yarışması sonuçlandı.

Okumaya devam et

Bergama Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, verimsiz düşük kalorili kömür kullanımını önlemek ve vatandaşın maddi olarak zarara uğramasını ortadan kaldırmak amacıyla geçtiğimiz günlerde sıkı bir denetim gerçekleştirdi.

Okumaya devam et

Türkiye’den sonra Avrupa’da da gösterimine başlanan “Direniş” belgeseli Bergamalılar ile buluştu. Gezi olaylarının konu edildiği ve yönetmenliğini Gezi sürecini muhabir olarak takip eden gazeteci Gökmen Ulu’nun yaptığı “Direniş” belgeselinin gösterimi, Gül Park Amfi Tiyatro’da yapıldı.

Okumaya devam et

Kaza, dün saat 18.30 sıralarında Bergama-Soma Karayolu 27′nci kilometresinde Poyracık Kavşağı’nda meydana geldi. Almanya’da ikamet eden ve Türkiye’ye tatile gelen Ali Rıza Kurtulmuş (41), yönetimindeki SU KA 3434 plakalı otomobille kavşağa dönüş yapmak isteyen Özdemir Yüksel (53) idaresindeki 23 AY 976 plakalı otomobille çarpıştı.

Okumaya devam et

Bergama Belediyesi, hazırladığı yardım yönetmeliği ile üniversite öğrencilerinin ailelerine öğrenim yardımını bu yılda devam ettiriyor. Yönetmelik kapsamında oluşturulan komisyonun belirlediği miktarlarda öğrenci ailelerine öğrenim yardımı yapılacak.

Okumaya devam et