BERGAMA HABERLERİ | BERGAMA TARİHİ | BERGAMA VİDEOLARI
  
  
  • 452601Toplam Ziyaretçi:
  • 251Dün:
  • 42Bugün:
  • 1Şu an sitede:

Bergama Haberleri

Bergama Haberleri. Bergama ile ilgili haberler. Basından derlenen Bergama Haberleri bu bölümde yayınlanmaktadır.

Bergama, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü her yıl olduğu gibi bu yıl da törenlerle kutladı. Törenlerin ilk adresi Kaymakamlık’tı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından kutlamalar Bergama Öğretmenevi’nde devam etti.

Okumaya devam et

Birgün Gazetesi Bergama temsilciliğinin 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle ‘’ Nasıl Bir Dünya Düşlüyoruz ‘’ konulu ilkokul, ortaokul ve liseler arası resim, afiş, şiir ve kompozisyon yarışmasının ödül töreni Bergama Belediyesi Haluk Elbe Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Okumaya devam et

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel yönetimler arasındaki bağı güçlendirmek için başlatmış olduğu “Kardeş Belediye Projesi” kapsamında Bergama Belediyesi ile Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga Belediyesi kardeş belediye oldu.

Okumaya devam et

Dünyanın 999’uncu, Türkiye’nin 13’üncü, İzmir’in ise ilk UNESCO Dünya Mirası olan Bergama, Anadolu’nun en büyük ve en prestijli yapı fuarı niteliğini taşıyan Antalya YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı’ndaki yerini aldı.

Okumaya devam et

Bergama Ticaret Odası ile Iğdır Sanayi ve Ticaret Odası arasında protokol imzalandı. Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper  ITSO’ya yaptığı ziyaret ile protokolu imzaladı.

Okumaya devam et

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 76’ıncı yılında Bergama’da anıldı. Anma törenlerinin ilk adresi Kaymakamlık Tören Alanı’ydı. Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz, Bergama Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Zeynel Abidin Demirtaş, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’in hazır bulunduğu törende protokolün diğer üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, oda başkanları ve vatandaşlar da yerlerini aldı.

Okumaya devam et